Zostań w domu. Trzy słowa, które należy bezwzględnie przestrzegać

Robimy wszystko, by pandemia wirusa z Wuhan zebrała u nas jak najmniejsze żniwo. Nie wszyscy to rozumieją.

Rząd i eksperci mają dla nas jedno proste zalecenie: zostańmy w domu. Zostańmy w domu, by w miarę możliwości ograniczyć rozprzestrzenianie się COVID-19 i nie narażać na niebezpieczeństwo jeśli nie siebie, to chociaż naszych bliskich.

Mycie rąk mydłem kluczowe w walce z wirusem

Mycie rąk mydłem jest jedną z najtańszych, najbardziej efektywnych metod, dzięki której można ochronić siebie i innych przed koronawirusem oraz wieloma infekcjami. To nie jest magiczne lekarstwo, ale ważne jest, aby ludzie wiedzieli, jakie kroki powinni podjąć, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim rodzinom

Drogi Rodzicu. Wydrukuj ten obrazek i przyklej go w łazience tuż obok umywalki. Bawmy się z dziećmy w prawidłowe mycie rąk.

Zdajemy sobie sprawę, że nierealnym jest oczekiwanie, by wszyscy nagle zaszyli się w domach. Trzeba żyć ? robić zakupy, chodzić do pracy, czasem zaczerpnąć świeżego powietrza.

Chcesz zabrać dziecko na spacer? Proszę bardzo, wybierz się do lasu, pokaż, czym się różni jedno drzewo od drugiego, ale nie idź na plac zabaw, gdzie będą dziesiątki innych dzieciaków i ich rodziców.
Jeśli zostaniemy w domu, ograniczając wyjścia do minimum, dajemy sobie większą szansę na to, że relatywnie (acz niemniej tragiczna) liczba zachorowań nie będzie wzrstać.

Obecny czas to najgorszy możliwy moment na to, by brać się za zrobienie formy życia w parkach na świeżym powietrzu, czy nadrabianie czasu na świeżym powietrzu z dziećmi, dla których zwykle mamy czasu za mało.

Zostań w domu”

Loading

Udostępnij